Co Vás čeká - jak pracuji s klienty

Někteří z Vás již možná navštívili nutriční studia nebo výživové poradce.

 

Zde jsou hlavní rozdíly, které ve své práci vnímám oproti většině z nich:

 

 • Jsem registrovaná nutriční terapeutka. Co to znamená? Znamená to, že jsem vystudovala vysokoškolskou specializaci ve zdravotnictví v oboru nutriční terapeut na lékařské fakultě a nyní sbírám tzv. kredity celoživotního vzdělávání. Klientům dovedu poskytnout informace, které jsou v souladu s těmito poznatky. Proč to zde uvádím jako rozdíl? – Naprostá většina komerčně orientovaných výživových poradců absolvovala pouze různě krátké (víkendové?) či dlouhé kurzy o výživě, na základě kterých radí lidem (někdy i nemocným) - naše legislativa to nijak neošetřuje. Více o mém vzdělání a zkušenostech čtěte v záložce Odbornost.

 

 • Moje práce s klienty nikdy není založená na nákupu a užívání doplňků stravy, koktejlů, bylinných kapek apod. Za jediný způsob, jak uzdravit svoje stravovací zvyklosti i tělo považuji trvalou úpravu životního stylu a jídelníčku. Menší nárok na Vaši peněženku – větší nárok na Vaši disciplínu.

 

 • Přestože poskytuji klientům vzorové rámcové jídelníčky, jako hlavní cíl vnímám každého naučit, jak si může svoji stravu sestavovat sám a do konce života. Nenastává tedy efekt, že po skončení spolupráce a uplynutí doby jídelníčku typu „14-dennního přesně rozepsaného mustru“ se člověk vrací opět tam, kde byl na začátku (stejně jako jeho tělesná váha).

 

 • Kromě klasického medicínského přístupu mě zajímají různé alternativní výživové směry (veganství, živá strava a jiné), v jejichž oblasti docela intenzivně bádám. Nebojte - nezkouším je na svých klientech, ale na sobě, což mi umožňuje podělit se s Vámi o své názory.

 

 • Věřím, že přístup k jídelníčku je odrazem přístupu člověka k sobě samému. Jsem si vědoma toho, že stravovací návyky jsou velmi silně propojené s mnoha psychickými aspekty a že duševní výživa člověka je stejně důležitá jako ta fyzická. Díky zkušenostem (zejména s klienty s poruchami příjmu potravy – mentální anorexií, záchvatovitým přejídáním apod.) jsem vypozorovala určité psychické vzorce, které se lidem (i duševně zdravím) manifestují do jídelního chování. Pokud je odhalíte i Vy, Vaše změna bude skutečně výrazná a trvalá.

 

 • Protože sama nemám hlubší psychologické nebo psychoterapeutické vzdělání, jsem v kontaktu s dalšími odborníky, na které Vás mohu v případě potřeby odkázat.

 

 • V nutriční terapii kladu důraz na tělo a jeho signály, na to, jakým způsobem ho poslouchat a jak najít vhodnou výživu právě pro sebe a pro Vás a podle potřeby si ji aktualizovat. Dalším pilířem je práce s motivací, prioritami, s Vašimi osobními cíli a Vámi zvolenými kroky k nim.

 

 • Každá lekce kromě vstupní konzultace (kde jsou určité náležitosti, které je nutné projít) je navrhovaná s Vaší účastí a Vám na míru podle toho, co zrovna řešíte - ať už je to konzultace nového jídelníčku, společné hodnocení potravin, od kterých si donesete obaly nebo návrh stravování na dovolené.

 

 • S některými klienty zařazujeme speciální lekce. Na těch podnikáme asistovaný nákup potravin, jdeme na dezert (např. v případě, že mám klientku s poruchou příjmu potravy, která by chtěla do jídelníčku zařadit jednou za čas zpět své oblíbené potraviny, ze kterých má zatím strach a chce ho odbourat), pracujeme s váhou na potraviny apod. Speciální lekce můžete rovněž sami navrhovat.

 

 • Pokud projdete mým balíčkem 10 sezení, informace, které během naší spolupráce získáte, nebudou sloužit pouze k vyřešení aktuální situace (zhubnutí/zdravé navýšení hmotnosti, úprava jídelníčku atd.). V podstatě tím absolvujete celkem slušný kurz o výživě plný informací pro Vás na míru, ze kterého můžete těžit ještě dlouho poté (např. i ve vztahu k výživě dětí a celé Vaší rodiny).

 

 • Každé standardní sezení (konzultace) trvá 50 minut. Začne přesně v tolik hodin, na kolik jste objednaní. Máme dost času probrat všechno v klidu a do hloubky.

 

Aktuálně

Podívejte se na nově připravovaný web: www.terezabockova.cz
 
 
Kdo jsem:

IMG 4711Jsem registrovaná nutriční terapeutka. Zabývám se stravovacími návyky u dospělých, dětí i dospívajících a nutričním poradenstvím pro osoby s poruchami příjmu potravy.

Vystudovala jsem specializaci ve zdravotnictví v oboru nutriční terapeut na lékařské fakultě Masarykovy univerzity s praxí ve Fakultní nemocnici Brno Bohunice a v Poradně pro zdravou výživu a odvykání kouření. V současné době se věnuji studiu jakosti a zdravotní nezávadnosti potravin na Mendelově univerzitě v Brně. Kromě individuálního poradenství, pořádám kurzy o zdravé výživě a vaření pro veřejnost.

Co dělám a co Vám mohu nabídnout?

Ve vybavené nutriční poradně se věnuji těmto oblastem:

 • odborné vedení při změně stravovacích návyků,
 • zdravá redukce tuku bez přípravků k hubnutí,
 • výživa dětí a dospívajících, práce s celými rodinami,
 • konzultace pro těhotné ženy a maminky po porodu,
 • nutriční poradenství pro osoby s poruchami příjmu potravy,
 • individuální nutriční poradenství při specifických dietních omezeních,
 • konzultace pro sportovce a fyzicky aktivní klienty
 • měření na profesionálním přístroji InBody 230 s interpretací.
Proč já a Anabell?

Anabell dělá práci, která dává smysl. V tomto směru mě oslovuje a těší mě, že mohu pracovat v prostředí, kde je cíleně vytvářena bezpečná a velmi příjemná atmosféra.